Carlo Pignatelli Sposa 2021 – nowa marka włoskiego domu mody


Foto: Carlo Pignatelli Sposa 2021

Mediolan, 10 czerwca 2020 r. W 1968 r. Carlo Pignatelli otwiera swój pierwszy zakład krawiecki w Turynie; ponad 50 lat później, w 2020 r.  nie zatrzymał się przed globalnym stanem zagrożenia zdrowia, ale zareagował nie tylko poprzez zapewnienie swojego wkładu w społeczność, ale także poprzez dalszy rozwój nowych projektów.

Wyraźne przesłanie zaufania do Włoch i nowego pomysłu na modę, spójne z ramami społecznymi, które wymagają cnotliwego powrotu do jakości i bardziej autentycznego wymiaru tworzenia mody, wartości, które zawsze były podstawą filozofii domu i które dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek trzeba je wysunąć na pierwszy plan. Partnerstwo podpisane z Bellantuono Bridal Group jest częścią tego wyniesienia Belpaese i jego rzemieślniczego dziedzictwa: umowy poświęconej doskonałości sukien ślubnych i wykonanej we Włoszech, która zostanie urzeczywistniona wraz z wprowadzeniem nowej marki Carlo Pignatelli Sposa, dystrybuowane przez Carlo Pignatelli wraz z produkcją powierzoną Bellantuono Bridal Group. Celem jest uwydatnienie kunsztu obu artystów i rzemiosła w imię haute couture na wysokim poziomie, a jednocześnie skupienie uwagi na jednym dużym projekcie krawieckim, w którym zbiegną się pozostałe kolekcje. I to nie wszystko. Na ten debiut wpływają emocjonalnie ostatnie wydarzenia na świecie i stanowi on idealny hołd dla kapitału ludzkiego, który sam w sobie zawsze może coś zmienić, szczególnie w firmie takiej jak Carlo Pignatelli, która nie przestała działać nawet podczas epidemi.  Z tego powodu stylista postanowił złożyć hołd wszystkim ludziom, którzy współpracując z nim, przyczyniają się do realizacji marzeń narzeczonych na całym świecie, tworząc wspaniałe ubrania, nadając tym samym ubraniom imiona kobiet zatrudnionych w maison.

Kolekcja Carlo Pignatelli Sposa 2021

Są kobiety, które są małymi dziewczynkami, które spełniają marzenie z dzieciństwa i mają Barbie jako ikonę; kobiety, które patrzą na dzień ślubu jako niezapomniany moment, któremu towarzyszy oczywiście idealna sukienka.

Bajka, która staje się rzeczywistością dzięki modelom ślubnym Carlo Pignatellego dedykowanym współczesnym księżniczkom, które w oczach i sercach zachowują zdumienie i wdzięk. Magia, która pochodzi z kolorów – odcienie rubinowej czerwieni, różu, cyklamenu i fuksji oraz w klasycznym odcieniu kości słoniowej – i jest zdefiniowana w luksusowych kształtach sukienek, między puszystymi spódnicami z korony o bajkowym wyglądzie i lekkimi sylwetkami jak płatki, które podkreślają romantyczny urok. W ten sposób poszukiwanie niezwykłości odzwierciedla bogactwo tkanin, często szczegół, który ożywia strój jako zastosowanie miękkich piór, które sprawiają, że efekt jest delikatny i niewyczuwalny. Kolekcja pachnąca Made in Italy, w której wiedza krawca Carlo Pignatelli w zakresie krawiectwa została wzbogacona o cenne hafty z motywem kwiatowym, które czynią każde dzieło jeszcze bardziej ekskluzywnym.

Jednym celem jest uczynienie każdej panny młodej coraz bardziej kobiecą i wyrafinowaną, która w dniu ślubu chce żyć swoją najpiękniejszą bajką.