DETALE mają głos

W czasach, kiedy w modzie wszystko jest dozwolone, a trendy wyznacza ulica, granica między strojem dziennym i wieczorowym, a nawet ślubnym – powoli się rozmywa. Co zatem sprawia, że suknia ślubna staje się wyjątkowa? Wykończenia, zdobienia i precyzja wykonania, której próżno szukać w ubraniach codziennych. DETALE nadają charakter i sprawiają, że gdy zakładasz ślubną sukienkę, czujesz to „coś”. Na jakie smaczki powinnaś wyostrzyć apetyt w nadchodzącym sezonie?

fot: Anna Campbell

  • Kwiatowe aplikacje w kolorze – haftowane motywy florystyczne w barwach miodu, śliwki i odcieni różu idealnie odbijają się na bielach. Tkane ręcznie lub za pomocą hafciarki. Często pokrywają całe sukienki, łącznie z długimi rękawami albo trenem. Idealne dla wiosennej Panny Młodej!
  • Biżuteria w pakiecie – w tym sezonie Panna Młoda nie musi troszczyć się o ślubną biżuterię, pod warunkiem że wybierze odpowiednią kreację. Wprawni dekoratorzy potrafią naszyć na sukienkę wisiorki, kryształki, a nawet całe kolie – najlepiej, by efekt sprawiał wrażenie dawnych barokowych kreacji, ale w nowoczesnym wydaniu.
  • Kropla kawy w mleku – nikt się nie spodziewał, a jednak – czerń powraca właśnie w detalach, dodając sukniom ślubnym wyrazu. Aksamitne tasiemki, kokardy i pasy w głębokiej czerni pojawiły się na wybiegach, a my czujemy, że zostaną z nami na dłużej!
  • Rękawiczki – najlepiej do łokcia, satynowe lub z grubej koronki – idealne do stylizacji rodem ze złotej ery Hollywood.
  • Perły – mogą być sztuczne lub z masy perłowej. Ważne, by były różnej wielkości i wyróżniały się na gładkiej strukturze tkaniny. Porozrzucane niesymetrycznie, jakby w nieładzie – zdobią dekolty i gorsety, a misternie i gęsto wyszyte dodają szyku mankietom, szarfom i kołnierzom.
  • 3D – kwiaty, listki, piórka, frędzle, koraliki – elementy trójwymiarowe idealnie wpisują się w styl modern romance. Są naszywane na koronkach i tiulach. Pięknie prezentują się w ruchu, dodają sukience lekkości, a Pannie Młodej dziewczęcego wdzięku.
  • Warstwy – przemyślnie ułożone warstwy tkanin dające wrażenie transparentności to efekt, który potrafią uzyskać tylko najlepsi krawcy. Idealnie nadają się do tego tiule, sztywne siateczki, a także nachodzące na siebie grube i cienkie koronki.
  • Pas – mocno zaznaczona talia, a dla zwielokrotnionego efektu zastosowany pas. Może być gładki, cienki, wykonany z matowej satyny albo szerszy, wyszywany ręcznie kolorowymi kamieniami.

 

Tekst: Barbara Kwinta