Jak zaplanować kwiaty na ślub i wesele

Zaręczyliści się. Emocje sięgają pod sufit. Jest radość i ogromne szczęście – zaczyna się pewien nowy etap w Waszym życiu. Na swojej liście rzeczy-do-zrobienia, wpisujecie miejsce na przyjęcie, znalezienie fotografa, świetnych muzyków i wiele innych ważnych rzeczy.
Z czasem też macie już pełen zeszyt (lub telefon) inspiracji i zdjęć wymarzonej wiązanki oraz dekoracji na ślub i wesele. Tyle że wybór osoby lub firmy, która wykona Wam te dekoracje zostawiacie prawie na ostatnią chwilę… Tych parę punktów poniżej pomoże Wam zaplanować odpowiedni budżet oraz przejść przez wybór kwiatów, aranżacji łatwo, lekko i przyjemnie

Wtedy, gdy wybierasz miejsce na swój ślub:
– Załóż zeszyt z pomysłami, wklejaj tu wszystkie zdjęcia wiązanek, kompozycje kwiatowe, dekoracje, kolory, które lubisz i informacje, jakich się dowiesz. Możesz też założyć odpowiedni folder w swoim komputerze i kopiować tam wszystko to, co Ci się podoba i co znajdziesz w sieci.

Wtedy, gdy wybierasz sukienkę:
–  Jeśli masz wybraną sukienkę do ślubu, wklej jej zdjęcie do zeszytu z kwiatowymi pomysłami. Pomoże Ci to dopasować kształt i kolor wiązanki i kwiatów.
– Zrób sobie listę florystów. Umów się z nimi i poznaj, dowiedz się, jak pracują. Macie nadawać na tej samej fali i dobrze, gdybyś miała poczucie, że dobrze się rozumiecie. Na każde spotkanie zabieraj ze sobą swój zeszyt z kwiatowymi pomysłami. Im wcześniej zarezerwujesz sobie swój termin u florysty tym lepiej.
–  Potwierdzona, pisemna rezerwacja powinna zawierać także szacunkowe koszty, związane z kwiatami. Być może zostaniesz poproszona o wpłacenie zaliczki.

Wtedy, gdy jedziesz uzgadniac szczegóły z hotelem, salą weselną lub 6 miesięcy przed ślubem:
–  Jeśli firma florystyczna, którą wybrałaś, nie zna miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie, poproś o dołączenie do Was, przy okazji wizji lokalnej. Pomogą Wam w ustaleniu szczegółów i wybraniu najlepszych realizacji na każde z miejsc do dekoracji.

Wtedy, gdy robisz sobie próbną fryzurę:
–  Jeśli myślisz o kwiatach we włosach, poproś swoich florystów o kompozycję, idąc na próbną fryzurę.

 

www.more4u.pl