Jeśli nie welon…….


Zdjęcie : Martina Liana

Należysz do tej grupy Panien Młodych, które chcą zerwać ze stereotypowymi normami i mają ochotę na małe szaleństwo? Jeśli tak, to znajdziesz tu sugestie pomagające stworzyć wyjątkowy ślubny wizerunek.

U każdej Panny Młodej pojawia się moment, kiedy staje ona przed dylematem, czym przyozdobić fryzurę. Często pojawiające się w artykułach wypowiedzi o tym, że welony dawno wyszły z mody, powodują dodatkowe rozterki przyszłych mężatek. Warto jednak pamiętać, że ślub to jedyna okazja, kiedy ten delikatny kawałek tkaniny możesz upiąć na głowie. Jeśli zawsze marzyłaś o białej sukni i welonie, nie rezygnuj z tego i wbrew opiniom dyktatorów mody ślubnej spełnij swoje pragnienia.

A może należysz do tej grupy Panien Młodych, które chcą zerwać ze sztampowymi normami i mają ochotę na małe szaleństwo? W tym artykule znajdziesz kilka inspiracji na stworzenie nietypowego ślubnego image’u. Nawet jeśli zrezygnujesz z tradycyjnego nakrycia głowy, jakim jest welon, masz wiele możliwości. Możesz go zastąpienia czymś naprawdę nietuzinkowym.

Fascynator

Na rynku mody ślubnej staje się coraz bardziej popularny. Fascynatory są zalotne, nieco frywolne, oddają ducha lat 20. i 60. poprzedniego wieku. Na ten rodzaj ozdoby często decydują się odważne Panny Młode, które chcą podkreślić swój oryginalny styl.

Taki akcent idealnie komponuje się z prostymi, delikatnymi sukniami, podkreślając ślubną stylizację. Fascynator – co jest jego dodatkową zaletą – pięknie wygląda z woalką, która zastąpi tradycyjny welon. Bogata oferta różnych wzorów pobudzi wyobraźnie każdej Panny Młodej. Fascynator można kupić gotowy lub wraz z modystką zaprojektować własny, niepowtarzalny. Chcąc stworzyć stylizację w duchu lat 20., powinnaś dobrać do niego pióra, perły i koronki. Idąc w kierunku lat 60., wybierz tiule, kokardki, sterczące piórka i groszki. Wybierając wzór fascynatora, należy koniecznie pamiętać o sukni: musi być on tak dobrany, aby ozdoby pasowały do siebie i tworzyły jedną zgraną całość.

Opaska

Kolejną alternatywą dla welonu jest opaska pasująca do każdej fryzury – rozpuszczonych włosów, a także koków. Może być ona delikatna i skromna, ale również bogato zdobiona diamencikami, perłami lub kwiatami. Opaski nadają romantyczny wygląd całości wizerunku Panny Młodej. Przy tym są niezwykle wygodne. Taki akcent świetnie podkreśli suknię z podwyższonym stanem.

Świeże kwiaty

To pomysł na samodzielną ozdobę lub skorzystanie z usług florystki. Kwiaty mogą być wpięte pojedynczo lub w formie wianka. Przy ich wyborze ważna jest konsultacja z fryzjerem podczas próbnej fryzury. Trzeba również zwrócić uwagę na świeżość roślin, dzięki temu będziesz się mogła cieszyć się nimi przez całą noc. Można je później zasuszyć, zyskując w ten sposób jeszcze jedną pamiątkę ślubną. Tego typu ozdoby najlepiej sprawdzają się przy sukniach boho lub delikatnych syrenkach.

Toczek

Stanowi przepiękne uzupełnienie zwłaszcza w połączeniu z woalką, dodając Pannie Młodej wyrazistości. To idealne rozwiązanie dla dojrzałych, świadomych swojej kobiecości przyszłych mężatek. Pięknie się komponuje z sukniami prostymi.

Pióra

Na taki akcent decydują się osoby lubiące styl retro, ale nie tylko. Pióra dopełnią całości przy stylizacjach boho. Upięte we włosach za pomocą ozdobnej spinki czy też opaski będą wygodną i elegancką ozdobą uzupełniającą kreację.

Grzebyki

Grzebyki ślubne są uniwersalne i bardzo eleganckie. Wśród ogromnej ilości przeróżnych ozdób tego typu na pewno znajdziesz idealny dla siebie. Na rynku są grzebyki w różnych rozmiarach i wzorach – od rozgałęzionych, będących jedyną ozdobą ślubnej fryzury do niewielkich i podłużnych, poprzez większe, ażurowe, aż do bardzo dużych.

Z suknią ślubną w stylu vintage pięknie się skomponuje kryształowy, misternie zdobiony grzebyk. Podkreśla on szyk klasycznych tkanin i koronek. Taki motyw jest odpowiedni do większości fryzur: może być połączony z welonem oraz zdobić kok z boku lub od góry, a także delikatnie podtrzymywać rozpuszczone włosy.

 

Niezależnie od tego, na jaki element dekoracyjny się zdecydujesz, pamiętaj, że ślubna stylizacja musi stanowić całość nie tylko pod kątem kolorystycznym, ale również jeśli chodzi o rodzaj ozdób. Wszystkim Panną Młodym życzę cudownego ślubu i wesela oraz odwagi do odrobiny szaleństwa podczas wyboru sukni ślubnej i ozdoby głowy.

Tekst : Agata Glinicka