Kwiaty dla stylu whimsical


Styl whimsical to tajemniczy, baśniowy świat na pograniczu jawy i snu. Nieco zwariowany, trochę dziwaczny, bardzo indywidualny i nieoczywisty, nonszalancki i odważny. Kwiaty w tym stylu muszą być delikatne, nieco szalone i nietuzinkowe.

Jeśli róże to tylko te o specyficznych, nieco przydymionych lub pastelowych odcieniach. Polecam odmiany takie jak Hypnosa, Ocean Song, Menta, Lovelace lub Victorian Dream lub czarna Black Baccara. Odważnym pannom młodym proponuję róże z gatunku „eye”, w których środku znajdują się drobne listki. Odmiany te to Flash Eye, Red Eye czy Cooperfield.

bukiet ślubny

Whimsical to styl, w którym jest miejsce zarówno dla delikatnych pasteli jak i mocnych, głębokich odcieni wina, fuksji czy granatu, które świetnie łączą się z zielenią lasu . Z pasteli obok piwonii i dalii polecam jaskry, a zwłaszcza te z rodziny Clooney, które mają dużo większe i pełniejsze kwiaty. Kultową wręcz odmianą jaskrów jest Hanoi o bardzo subtelnym odcieniu pastelowego różu. Jaskry nie są jednak kwiatem całorocznym. Ich sezon trwa od listopada do kwietnia. Całoroczne pastele odnajdziesz natomiast w eustomie. Odmiana Arena Light Pink ma klasyczne kwiaty natomiast gatunki Alissa i Corelli mają karbowane płatki i według mnie to właśnie one ze względu na swój nieoczywisty kształt bardziej pasują do whimsical. Eustomy te nie są jeszcze popularne w Polsce więc masz okazję zaskoczyć swoich gości kwiatami, których wcześniej nie widzieli.  Intensywne kolory w odcieniach fuksji odnajdziesz miedzy innymi w storczykach (cymbidium), ciemiernikach o ciemno-bordowym kolorze, szarłacie, kosmos Black Beauty, piwoni Red Charm oraz kalli.

dekoracje kwiatowe

Kwiaty o odcieniach granatu i fioletu to ostróżki, clemantisy, agapanthus, anemony, goryczka i vanda. Leśne klimaty w stylu whimsical pomogą ci stworzyć gałązki wierzby mandżurskiej i forsycji, a na stole nie może oczywiście zabraknąć mchu i kwiatów paproci. W zestawieniu ze świecami stworzą niepowtarzalny klimat. Jesienna wersja leśnego ślubu w stylu whimsical może być uzupełniona o liście dębu, jarzębinę, i czarny bez. Zieleń dekoracyjna wszelkiego rodzaju, długie pnącza z groszkiem pachnącym, bluszcz, to wszystko z powodzeniem możesz wykorzystać w stylizacji whimsical. Jeżeli marzysz o wykorzystaniu hortensji to wybierz delikatne pastelowe odcienie Verena Blue lub Pink albo idź o krok dalej i wybierz gatunki Classic. Hortensje z rodziny Classic charakteryzują się przebarwieniami i dostępne są dopiero od połowy sierpnia do końca września. Typowe dla Classic kolory to granat, butelkowa zieleń, kolor wina oraz zieleń z czerwonymi końcówkami. Jeśli postanowiłaś na pastele to wiedz, że idealnie będą się komponować z stalowo-szarymi sukulentami, roślinami starzec i stachys oraz z liśćmi eukaliptusa.

dekoracje kwiatowe

Tekst: Anita Kociubinska OZ EXPORT

Foto:  PGD Studio dla Rock&Flowers