Kwiaty na zimowy ślub i wesele

Zaplanowaliście ślub w miesiącach zimowych – a teraz martwicie się, jakie kwiaty wybrać ? Niepotrzebnnie Zimowe Pary Młode zimą mamy spory wybór kwiatów, na zrobienie cudownych, ślubnych bukietów! Tak naprawdę możecie wybrać każdy gatunek kwiatów jaki sobie wymarzycie – nawet piękną pudrową peonię! Oczywiście, łączy się to z dość wysoką ceną. 

Anemony/Zawilce –  Cudowne zimowe kwiaty, delikatne, jednocześnie trwałe. Występują w wielu kolorach, mogą nawet zastąpić maki w białe, zimowe miesiące. W mowie kwiatów to Oczekiwanie/Przewidywanie/Wielkie nadzieje – i dobrze mieć je w swoim bukiecie.

Anemony/Zawilce Cudowne zimowe kwiaty, delikatne, jednocześnie trwałe. Występują w wielu kolorach, mogą nawet zastąpić maki w białe, zimowe miesiące. W mowie kwiatów to Oczekiwanie/Przewidywanie/Wielkie nadzieje – i dobrze mieć je w swoim bukiecie :)

 

Pełniki/Jaskry/ Ranunculus –  Występują od jesieni do początków wiosny. Jaskier występuje w wielu kolorach. Można ułożyć z nich wiązankę klasyczną, cudnie wyglądają także w bukietach rozwianych, polnych. Bukiet z jaskrów mówi – drżę na Twój widok, promieniejesz wdziękiem

Pełniki/Jaskry/ Ranunculus Występują od jesieni do początków wiosny. Jaskier występuje w wielu kolorach. Można ułożyć z nich wiązankę klasyczną, cudnie wyglądają także w bukietach rozwianych, polnych. Bukiet z jaskrów mówi – drżę na Twój widok, promieniejesz wdziękiem

 

Bawełna –  Kwiat niezwykły, nietuzinkowy, bardzo naturalny. W wiązankach robi to coś zimowego, ulotnego.

 

Ciemiernik –  Ten kwiat kwitnie wówczas gdy inne kwiaty śpią 🙂 Ze względu na porę kwitnienia nazywa się je Różami Bożego Narodzenia. Można je zobaczyć już w grudniu i kwitną nawet do początku marca.

 

Eustoma – Kwitnie głównie w letnie miesiące, jednocześnie w kwiaciarniach występuje przez cały rok. Piękne pastelowe kolory eustomy
pokochało wiele Panien Młodych. Można ją także spotkać w cudownym mocnym fioletowym odcieniu – kolorze ogłoszonym przez Pantone na rok 2018. W języku kwiatów to uznanie.

 

Róże –  kwiat nie do znudzenia. Tak wiele kolorów i wiele rodzajów może przyprawić o zawrót głowy. Niektóre z nich z powodzeniem zastąpią nawet tę ukochaną przez Panny Młode peonię. Róże o dużych pełnych głowach i te drobniejsze gałązkowe, zawsze dobrze wkomponują się w wiązankę. Występuje przez cały rok. W języku kwiatów w zależności od koloru mówi o miłości, przyjaźni i serdeczności.

 

Goździki – bardzo bogaty jeśli chodzi o symbole i znaczenia i niesie za sobą samo dobro – głęboką miłość, szczęście i podziw. Może choć trochę przekonam Was do tego pięknego kwiatu, troszkę zapomnianego i kojarzonego z tym co było?

 

Brunia, eukaliptus, starzec, eszeweria – zieleń, szczególnie w tych bukietach rozwianych, jest znakomitym tłem dla kwiatów. Ta zieleń z odcieniem szarości, świetnie komponuje się w wiązanki, nadając bukietowi oszroniony, zimowy wygląd.