Maciej Zień „The Beatles” SS 2019  – nowy lookbook


Maciej Zień, jeden z czołowych polskich projektantów, zaprezentował właśnie najnowszy lookbook kolekcji na bieżący sezon „The Beatles”. We współpracy z fotografem Maciejem Nowakiem i modelką Anną Sakowicz, powstały piękne fotografie, które oprócz wspaniałej prezentacji kreacji, posiadają ogromną wartość artystyczną. Na ujęciach można dostrzec lekkość i zwiewność tkanin oraz przyjrzeć się detalom projektów.

Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji był kultowy zespół The BeatlesMaciej Zień połączył charakterystyczny styl muzyków i trendy panujące w czasach świetności bandu, w latach 60. i 70. XX wieku, z nowoczesnymi rozwiązaniami i elementami street style’u. Różnorodność barw, szlachetne tkaniny i ręcznie tkane wzory to tylko niektóre elementy wykorzystane w kolekcji „The Beatles”. Dominują w niej charakterystyczne dla projektanta sukienki koktajlowe i wieczorowe. W kolekcji nie zabrakło jednak takich elementów jak dzwonygolfy i szerokie rękawy oraz interpretacji garnituru smokingowego, znaku rozpoznawczego zespołu.

Zaprezentowana kolekcja to przede wszystkim szlachetne tkaniny, takie jak muślin czy jedwab. Wśród sylwetek dominują koronki, które wykorzystane zostały również jako zmysłowe detale oraz plisy charakterystyczne dla lat 70. i printy, takie jak wzór monstery czy krokodyla. Zaskakującym elementem kolekcji są pióra, które stanowią interpretację modnych w tamtych czasach futer.

Projektant wykorzystał  ręcznie naszywane kwiatowe aplikacje, wstążki, koraliki, kamienie kryształy Swarovskiego, co nadało niepowtarzalnego charakteru każdemu z projektów. Kolekcja zachwyca swoją kolorystyką. Projektant przedstawił dwa główne trendy wśród barw na sezon wiosna/lato 2019: baby blue i pistacjowy. Dodatkowo wyróżnić można beż, róż oraz czerń i biel – ulubione kolory Beatles’ów. Stylizację uzupełniły torebki z kolekcji skórzanych akcesoriów by Maciej Zień z motywem skarabeusza.

Cała kolekcja wraz z dodatkami jest dostępna w sklepie online projektanta pod adresem zien.pl/sklep/

Projekty – Maciej Zień, Stylizacja – Mateusz Opaciński, Zdjęcia – Maciej Nowak, Modelka – Anna Sakowicz, Makeup – Justyna Sienkiewicz (Neo Makeup), Włosy – Kamila Ćwiklińska (Kemon Polska)