Make-up idealny


Pośród zmieniających się co sezon trendów w stylizacji i makijażu ślubnym zawsze zostaje miejsce na klasykę. Przedstawione makijaże inspirowane są właśnie klasycznymi lookami. Na powiece jest ponadczasowa czarna kreska, a usta mają odcieniach, które nie wychodzą z mody. Jednocześnie makijaże osadzone są we współczesności, połączone ze świeżą, rozświetloną cerą.

Matowe usta to hit kilku ostatnich lat. Poza tym że tego typu pomadki wyglądają ciekawie, są również najtrwalszym kosmetykiem do ust. Wypielęgnowane usta w duecie z dobrze dobraną matową pomadką przetrwają długie godziny w nienaruszonym stanie. Do przedstawionych makijaży dobrane zostały kolory neutralne, beżowo-brzoskwiniowe oraz czerwone dla ust.

 

W makijażu oczu − poza wspomnianą już klasyczną, graficzną, czarną kreską − królują brązy oraz bardzo popularne w tym sezonie pomarańcze i rudości. W opozycji do ust na oczach pojawia się sporo połysku.

Wszystkie odsłony fryzur także czerpią zarówno z klasyki, jak i z obowiązujących trendów. Jest wersja włosów rozpuszczonych z delikatnym podpięciem oraz upięcie wszystkich włosów w luźnego koka. Na uwagę zasługuje wariacja na temat warkocza, który kojarzony jest zwykle ze ślubami w stylu boho. W tym przypadku został wykorzystany w klasycznej konwencji glamour, gdzie również świetnie się wpisał w całą stylistykę.

To, co najważniejsze w stylizacji i makijażu ślubnym, to z pewnością dostosowanie go do urody Panny Młodej, a także − a może przede wszystkim − do upodobań i osobowości. Bez względu na to, czy czerpiemy inspiracje z najnowszych trendów, czy z klasyki, ważne, żeby być w zgodzie z samym sobą.

modelka: Viola Vasconcelos

zdjęcia: Sonia Tlili

suknie: Patrycja Pardyka

fryzury: Ola Dubiel

makijaż: Anna Czapnik