Nie chcesz welonu? Wypróbuj ślubne ozdoby do włosów!

Welon przez szereg lat był nieodłącznym elementem ślubnego looku każdej Panny Młodej. Brak białego tiulu na głowie mógł wywołać skandal. Na szczęście to już przeszłość!

Nowoczesne kobiety zrywają z przesądami i wybierają inne rozwiązania. Lista alternatyw jest imponująca!

Podobnie jak prawidłowo dobrana biżuteria może odmienić stylizację. Ślubne ozdoby tak samo jak welon mogą dodać Twojej fryzurze piękna i uroku!

Istnieje wiele estetycznych powodów, dla których warto sięgnąć po akcesoria do włosów. Oprócz tego najważniejszego, są one po prostu śliczne. Jest jeszcze jeden bardzo ważny – praktyczny. Jeśli jesteś Panną Młodą, która może pochwalić się długimi włosami, na pewno znasz to uczucie, kiedy pojedyncze kosmyki denerwująco wchodzą na twarz. Przy nawet najlepiej utrwalonej fryzurze po kilku godzinach zaczniesz nerwowo odgarniać włosy z czoła. W zdyscyplinowaniu włosów niezwykle pomocne okażą się stroiki, opaski, grzebyki czy też kokówki.

Jesteś gotowa porzucić welon na rzecz wianka z kryształowej koronki? Ale nie wiesz, jak zabrać się do wyboru? To bardzo proste!

Dokładnie zaplanuj, w jakiej fryzurze chcesz powiedzieć sakramentalne tak

Musisz wiedzieć troszkę więcej niż to, czy wolisz iść w rozpuszczonych, czy też upiętych włosach. Na przykład jeżeli wybierasz kok, określ, czy chcesz, żeby był uczesany wysoko w stylu baleriny, czy też nisko z boku głowy. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką gęstych i długich włosów, rozważ wybór większych akcesoriów, które będą w stanie utrzymać Twoją fryzurę. Małe, misternie projekty przy takim typie włosów mogą zostać niezauważone.

 

Olivia the Wolf

Popatrz na ozdobioną fryzurę ze wszystkich stron

Kiedy idziesz na ślubne zakupy i mierzysz potencjalną suknię, oglądasz się z przodu, od tyłu i z góry na dół. Stosuj tę samą zasadę przy kupnie ozdób. Poproś sprzedawcę, żeby zrobił Ci zdjęcia telefonem z każdej strony, dzięki czemu uzyskasz widok 360 stopni − możesz czuć się na początku głupio, ale uwierz, że każdy stroik czy grzebyk prezentuje się zupełnie inaczej w zależności od punktu widzenia. Bardzo popularne są akcesoria o asymetrycznych kształtach, które z daleka przykują wzrok gości zachwyconych Twoim olśniewającym wyglądem.

Weź pod uwagę kolor metalu, z jakiego jest wykonana ozdoba

Odcień wybranego stroika powinien uzupełniać kolor Twojej sukni. Jeśli jest zdobiona koralikami w odcieniach białości lub srebra, biała opaska może okazać się zbyt jasna w zestawieniu z całością. Jeśli wybrałaś styl vintage, akcesoria powinny być z metalów, które będą dobrze odbijać światło i rozświetlą twarz. Jeśli Twoja suknia ślubna jest stylizowana na grecki fason lub po prostu uwielbiasz styl typu „moje wielkie greckie wesele”, idealnie sprawdzą się złote opaski lub złote grzebyki zdobione listkami. Będziesz wyglądać niczym grecka bogini!

Miejsce ma znaczenie

Ślubna opaska, stroik, grzebyk mogą wyglądać odmiennie w zależności od miejsca, w które je wpleciesz. Generalna zasada jest taka: im wyżej, tym bardziej teatralny look. Jeśli chcesz się wyróżnić, umieść ozdoby bliżej twarzy.

Pamiętaj: Twoja biżuteria, suknia, buty i ozdoby we włosach powinny ze sobą idealnie współgrać!

TEKST: Rafał Wierzbicki