Pomysł na prezent – Leśny spacer po domu


Zdjęcie: rosenthal.pl

Inspirując się japońskim zwyczajem leśnych kąpieli (shinrin-yoku) − a więc powolnych spacerów po lesie, którym towarzyszy wdychanie substancji emitowanych przez drzewa − i przy zastosowaniu w elementach dekoracyjnych naszego mieszkania koloru Forest Bathing, czyli soczystej zieleni, przełamanej purpurą i limonką, uzyskamy połączenie, które niczym terapia kolorami wyciszy i wpłynie pozytywnie na nasz nastrój. Ciemne odcienie zieleni (szmaragd, butelkowa zieleń, mięta) dodadzą naszej przestrzeni aury tajemniczości i wyrafinowanej elegancji. W zielonych wnętrzach nie może zabraknąć żywych roślin w doniczkach, terrariach i wiszących koszach.

Bliskość przyrody, zieleń lasu i naturalne materiały to dominujący trend we wnętrzarstwie w roku 2017. To nowoczesny styl w klimacie ekologii i ruchu wellness, który jednocześnie jest klasyczny i ponadczasowy, bo czerpie wprost z natury – ziemi, roślinności, kwiatów oraz owoców, zarówno pod względem kolorystyki, jak i faktury.

Kolory ziemi w dodatkach i na ścianach wnętrz w połączeniu z miękką strukturą drewna, skóry, wełny albo papieru pozwolą nam tworzyć niebanalne połączenia i aranżować przytulne pomieszczenia.