Romona Keveza – Ikona stylu

Romona Keveza to światowej sławy projektantka, której kreacje ozdabiają czerwone dywany Hollywood. Jej suknie upodobały sobie m.in. Angelina Jolie, Julia Roberts, Iman, Felicity Huffman, Mena Suvari, Lea Michele, Sofia Vergara,  Co ciekawe, karierę kreatorki zaczęła od projektowania kolekcji ślubnych.

Marta Koszarek: Kto lub co jest Twoją największą inspiracją?

Romona Keveza: Moja inspiracja przychodzi intuicyjnie, to coś czego nie da się opisać słowami, ale wyraża się poprzez zaprojektowane detale. To niezwykle tajemnicze i ekscytujące, skąd te niesamowite inspiracje przychodzą. Na pewno moja mama jest i zawsze była dla mnie źródłem siły i motywacji.

 Projektujesz wieczorowe stroje uwielbiane przez topowe gwiazdy Hollywood. Dlaczego zdecydowałaś się tworzyć kreacje na ten jedyny, niepowtarzalny dla większości kobiet dzień jakim jest ślub?

Właściwie to zaczęłam tworzyć markę ponad dziesięć lat temu właśnie od linii ślubnej – Couture Bridal Collection, potem rozwinęłam to do spektakularnej linii Legends by Romona Keveza. W 2009 r. wypuściliśmy wieczorową linię Luxe Evening Wear Collection, która nagle zyskała ogromne powodzenie wśród hollywoodzkich gwiazd, takich jak: Angelina Jolie, Christina Hendricks, Jennifer Love-Hewitt, Julia Stiles.

Czy masz jakieś specjalne rady dla kobiet, które chcą stworzyć swój niezapomniany ślubny image?

Daj sobie trochę czasu na odkrycie swojego indywidualnego ślubnego stylu. Rozglądaj się wśród propozycji, zbieraj zdjęcia kreacji, które do ciebie przemawiają, takie, które chwytają za serce. Po jakimś czasie zauważysz ulubione trendy i detale: kolory, tekstury, sylwetki i materiały, które będą się powtarzać w wybranych przez ciebie propozycjach. Wtedy łatwiej będzie ci zrozumieć, czego pragniesz i zakupienie wymarzonej sukni ślubnej nie będzie już stresujące. Zawsze bierz pod uwagę to, w jakim charakterze odbędzie się ceremonia. Inne kreacje wybiera się na ślub kościelny, ślub cywilny czy ślub w ogrodzie.

Twój unikalny styl to marzenie niejednej Panny Młodej. Jaki jest klucz do sukcesu?

Myślę, że jednym z ważniejszych elementów jest to, że znam siebie jako projektantkę i zawsze pozostaję szczera i wierna mojej estetyce, jednocześnie interpretując przeróżne ślubne marzenia.

Jaka dziewczyna zakłada Twoją suknię ślubną?

Wyrafinowana i z klasą, pewna siebie i swojego stylu, poszukująca wyrafinowanego luksusu. Dziewczyny, które idą do ślubu w moich sukniach rozumieją wagę dopasowania projektu do ich unikalnej sylwetki. Żeby podkreślić ten niesamowity dzień, poszukują czegoś bardzo zapadającego w pamięć jako wyjątkowe.

Dokąd teraz?

 Myślę, że najwłaściwszy kierunek to zawsze pozostawać w zgodzie ze sobą i stwarzać kobietom możliwości, by czuły się piękne, wyjątkowe i ważne w tym jedynym dniu.

 

ROZMAWIAŁA Marta Koszarek, ZDJĘCIA Romona Keveza