Ślub na Zoomie? Od teraz Nowojorczycy mogą wziąć ślub za pomocą połączeń wideo


foto:@ericafitlove

W związku z ograniczeniami dotyczącymi zakazu zgromadzeń jakie wprowadzono z powodu pandemii, oczywistym faktem jest również zakaz organizacji przyjęć weselnych. Andrew Cuomo gubernator Nowego Yorku  – stanu najbardziej dotkniętego przez pandemię podpisał zarządzenie zezwalające na śluby online. Teraz przyszłe pary młode w Nowym Jorku zupełnie legalnie będą mogły przeprowadzić ceremonię ślubną z wykorzystaniem technologii audio-wideo. Ślub taki będzie ważny oczywiście pod pewnymi warunkami min. ceremonia musi odbywać się na żywo, czyli wideokonferencja umożliwia bezpośrednią interakcję pomiędzy parą młodą, urzędnikiem państwowym oraz świadkami. I tak dzięki nowym rozporządzeniom pary mogą nie odwoływać swoich ceremonii tylko przenieść je do świata wirtualnego za pośrednictwem np. Zooma lub Skype’e.

Część z par skorzystała już z tej możliwości, a ich wrażenia były równie mocne jak przy tradycyjnym ślubie w normalnych warunkach:

Na ekranie było mnóstwo ludzi płaczących. To było naprawdę piękne ”

„W życiu nie zdarza się to często. Będzie bardziej niezapomniany niż ten planowany”

„Pierwsze kilka minut było dziwne, próbując zrozumieć co robimy, ale szczerze mówiąc kiedy oficjalnie zaczęło się, oboje byliśmy skupieni i emocje związane z weselem zdecydowanie się pojawiły”

#ZoomWedding na Instagramie ujawnia ponad 100 zdjęć par, które transmitowały na żywo swoje ceremonie. Zoom jako program do spotkań online wykorzystywany głownie  podczas spotkań biznesowych stał się najchętniej wybieranym miejscem do ślubów online.