Ślubne starcie: KRAWAT vs MUCHA


W szafie każdego prawdziwego mężczyzny wisi niejeden krawat. Natomiast mucha do niedawna uważana za atrybut dandysa, dzisiaj wraca do łask. Oba elementy łączy wyrazistość. Dodają charakteru i mogą sprawić, że mało oryginalny strój Pana Młodego zyska rys indywidualności. Co wybrać na ślub? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi.

Tradycjonaliści powinni postawić na krawat w stonowanych kolorach. Odcienie szarości i granatu idealnie odcinają się od bieli koszuli i współgrają z większością marynarek, a ponadto ładnie eksponują twarz. Taki zestaw można dodatkowo ożywić kolorowym akcentem w postaci kwiatka w butonierce.

Panom, którzy chcą zaznaczyć swój styl, proponujemy pastelowe barwy i eksperymenty z wzorami. Kropkowany krawat będzie świetne współgrał z poszetką w kolorze kropek. Nie trzeba się obawiać delikatnych pasków, szkockiej kratki i tureckich wzorów.

Krawatowa elegancja w 5 krokach:

  1. Krawat musi współgrać z garniturem. Im bardziej klasyczny krój, tym więcej powściągliwości w wyborze. Uważaj, żeby np. nie powielić pasków z marynarki na krawacie.
  2. Przednia część (szersza) powinna dotykać czubkiem spodni. Krótszą chowamy w specjalnie wszytą z tyłu krawata szlufkę.
  3. Rozmiar ma znaczenie! Szerokość powinna być zbliżona do szerokości klap marynarki. Wąskie modele zostaw na mniej formalne okazje. Za najbardziej klasyczne uznaje się krawaty ośmiocentymetrowe – są one uniwersalne i pasują do większości sylwetek oraz marynarek. Jeśli jesteś szczupłej postury, możesz pokusić się o wariant sześciocentymetrowy.
  4. Węzeł zależy od typu kołnierzyka w koszuli.
  5. Zwróć uwagę na materiał. Najlepszym wyborem są naturalne tkaniny: jedwab, wełna, len.
Giacomo Conti garnitur ślubny

Giacomo Conti

Mimo uniwersalności krawata mucha od kilku sezonów wiedzie prym. Gładkie, w grochy, w pepitę, mikrowzory lub intrygujący ornament strukturalny. Jeżeli są zestawione z eleganckim gładkim garniturem, sprawiają, że stylizacja prezentuje się nowocześnie i wyjątkowo oryginalnie. Łatwo ją skomponować ze stylizacją Panny Młodej czy też motywem przewodnim. Ciekawym trendem są muchy wykonane z drewna. Nam wyjątkowo do gustu przypadł model z motywem cepelii – idealny na górskie wesele!

Nasza rada: Dobrze dobrana i zawiązana muszka powinna zawierać się pomiędzy zewnętrznymi końcówkami oczu a konturem twarzy oraz wewnątrz „ramy” kołnierzyka koszuli.

 

Czy już dokonałeś wyboru? Pochwal się w social mediach i wrzuć zdjęcie z #panmlodyWEDDING!

Tekst: Rafał Wierzbicki