Ubierz się we włosy

Na temat trendów fryzur ślubnych oraz pielęgnacji włosów i odpowiedniego ich przygotowania na ten jeden z ważniejszych dni w życiu każdej kobiety, wypowiada się Karolina Sztejn – starszy stylista fryzur krakowskiego centrum urody Moss.

TRENDY

Czasy w których im więcej – tym lepiej, już przeminęły. Odchodzimy od ozdabiania włosów dużą ilością błyszczących spinek, dopinania sztucznych kwiatów bądź zakładania tiar i ogromnych welonów. Dzięki pięknej fryzurze doskonale dopasowanej do charakteru i sukni kobiety, każda Panna Młoda poczuje się księżniczką bez zbędnych świecidełek. Piękna fryzura to najlepsza ozdoba. Jest ona bardzo ważnym elementem całej stylizacji, bez konieczności stosowania jakichkolwiek nakryć głowy. Włosy same w sobie stanowią takie okrycie. Paniom, które tradycyjnie w tym dniu chcą założyć welon, pomagamy w jego doborze i dopinamy, aby fryzura była kompletna, a Panna Młoda – zadowolona.

PIELĘGNACJA

Piękna fryzura to przede wszystkim piękne i zdrowe włosy. Profesjonalne preparaty do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji zapewniają włosom doskonały wygląd i kondycję, a także ochronę przed wysokimi temperaturami i słońcem. Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne dedykowane skórze głowy i włosom są tak samo ważne, jak zabiegi kosmetyczne skóry twarzy czy ciała. Aby włosy odzyskały energię i blask, rosły piękne, lśniące i zdrowe, należy dobrze oczyszczać skórę głowy. W pozbyciu się zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych pomogą zabiegi Davines: Detoxyfying lub Puryfying. Zabieg Nourishing z keratyną pomaga w odbudowie włosa, a OIL Lotion zapewnia doskonałe nawilżenie. Korzystanie z zabiegów w gabinecie pozwala na użycie specjalnej sauny do włosów, dzięki czemu lepiej wchłaniają one substancje i składniki aktywne.

PRZED ŚLUBEM

We wszystkim należy stosować umiar. Zbyt przesuszone i łamliwe włosy nie wyglądają pięknie, ale  i za bardzo obciążone nieodpowiednią odżywką, także nie ułatwią pracy styliście i nie będą się dobrze układały. Kluczem do sukcesu i pięknego wyglądu w tym ważnym dniu jest dobre planowanie. Zabiegi koloryzacji i fryzurę próbną planujemy na dwa tygodnie przed ślubem, najpóźniej tydzień przed, ale nie wcześniej. Na 2-3 dni przed ceremonią warto wybrać się do salonu na zabieg oczyszczania i nawilżania włosów ampułką z kwasem hialuronowym.

KLASYCZNIE

Nowa forma klasycznego upięcia ślubnego doskonała dla każdej z pań. Piękny splot, zakończony kokiem z loków, do ozdoby którego proponujemy delikatne, żywe kwiaty. Fryzura będzie odpowiednia do każdego rodzaju sukni. Odsłonięte uszy pozwalają na eksponowanie subtelnej biżuterii.


 

ROMANTYCZNIE  

Delikatne rysy i romantyczna natura wymagają odpowiedniej oprawy. Fryzury dostosowane są do prostych, skromnych i stylowych sukienek. Misterne sploty podkreślą wdzięk i słowiańską urodę Panny Młodej, która nie gustuje w bogatej biżuterii, a ceni naturalne piękno.


ODWAŻNIE 

Każda kobieta ma wiele twarzy. Tym nowoczesnym, którym nie brakuje odwagi proponujemy upięcia nieco futurystyczne. Doskonale pasujące do sukienek nietypowych, rockowych i z „pazurem”. Dzięki takiej fryzurze eksponujemy twarz, uszy i szyję. Wskazana wtedy piękna i bogata biżuteria. 


Zdjęcia: Bartłomiej Senkowski, Upięcia -Bożena Gawor, Makijaż – Justyna Opozda 

www.moss.krakow.pl