Urocza kawalerka – przytulnie na swoim


Zmiana miejsca zamieszkania i rozpoczynanie nowego etapu w życiu z reguły sprawiają mnóstwo radości, choć mogą też wiązać się z wieloma wątpliwościami. Jeśli wprowadzasz się właśnie do nowego miejsca i chcesz sprawić, by nabrało domowego charakteru, pamiętaj o kilku zasadach. Trzymając się ich, nawet najmniejszą kawalerkę zmienisz w bajkową przystań.

Podstawa – jasna kolorystyka

Urządzając mieszkanie, wybieraj jasne barwy. Białych powierzchni nie obciążaj mocnymi kolorami. Jeśli Twoim zdaniem pusta ściana jest zbyt nudna, ozdób ją subtelnymi obrazami – najlepiej takimi, które delikatnie mienią się odcieniami złota lub srebra. Dzięki temu, że jasne dekoracje od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością, nietrudno jest odnaleźć je w salonach z wyposażeniem wnętrz i dopasować do swojego lokum.

Złudzenie optyczne na plus

Niewielkie, jasne meble z lustrzanymi elementami ustaw w miejscach, gdzie warto optycznie powiększyć przestrzeń. Jeszcze lepszy efekt osiągniesz, ustawiając we wnętrzu pokaźne lustra. Przy oknach zawieś po dwa wąskie pasy zasłon, ciągnących się od sufitu po podłogę. Sprawi to, że pokój będzie wydawał się wyższy niż w rzeczywistości jest.

Wisienka na torcie – domowa atmosfera

Zwieńczeniem zmian będzie wprowadzenie ocieplających wnętrze detali – przytulnych tekstyliów i wazonów wypełnionych kwiatami. Znajdź poszewki na poduszki koce w ciepłych barwach lub, jeśli chcesz pozostać przy wyłącznie jasnych dodatkach, postaw na przyjemne w dotyku materiały i pikowania. Dopilnuj, by w mieszkaniu znalazły się też świeczki, których płomienie ocieplą wnętrze – nie tylko wizualnie. Takimi dekoracjami zbudujesz w swoim nowym mieszkaniu przyjemny, domowy nastrój.

materiały prasowe: home&you