Vera Wang kolekcja jesień 2020


Vera Wang niekwestionowana królowa mody ślubnej od ponad 30 lat  z powodzeniem prowadzi swoje imperium mody. Jej projekty słyną z odważnego, ekstrawaganckiego i niebagatelnego stylu.

W kolekcji jesień 2020 amerykańska projektantka o zdecydowanie eksperymentalnej naturze postanowiła stworzyć coś radykalnie nowoczesnego i nowego. W kolekcji Wang zaskakująco użyła dużo bieli. Z pewnością taki wybór był podyktowany materiałami jakich użyła w projektach: świetliste satyny, krepy i jedwabie –  tradycyjne modne materiały, których zwykle unika. Wang preferuje materiały  prześwitujące, tiule lub koronki – ale uznała, że ​​materiał ten będzie dobrze wyglądał  na jej wąskich, surowych sylwetkach. Niektóre z nich zawierają również elementy odzieży męskiej. Tym, co łączy tę kolekcję z kolekcją wiosna 2020 to poczucie nieładu: pasy i staniki, które wydają się na opadające i asymetryczne, spontanicznie wyglądające konstrukcje.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, panny młode są skłonne łamać zasady dotyczące tego, jak powinna wyglądać suknia ślubna, zatem styl Wang znajdzie aprobatę wśród tych panien młodych, które szukają własnego, indywidualnego stylu.