Wesele na walizkach

Podróże, wojaże, wycieczki… Kto z nas ich nie lubi? Podróżowanie stało się dla wielu stylem życia, wynikającym z posiadanego stanowiska lub po prostu z pasji. Do nas także często trafiają klienci, dla których podróże stanowią większą część życia.

Przyjęcie weselne to taki moment w życiu, który powinien być zorganizowany z rozmysłem i jednocześnie z pomysłem. Ta idea przyświeca także nam, dlatego tak bardzo lubimy organizować wesela tematyczne. Przy tej okazji wyznajemy jeszcze jedną ważną zasadę – wesele tematyczne powinno nawiązywać do was, do waszego związku, do waszych pasji i życia. Dlatego jeśli lubicie podróżować, poznaliście się na wakacjach lub po prostu życie na walizkach to wasz tryb życia, to idealnym tematem przewodnim waszego wesela będą podróże! Stylistyka ta może mieć mnóstwo wcieleń, ale ja chciałabym się skupić na jednym elemencie, który nieodzownie kojarzy się z podróżą. Proszę Państwa, oto walizka!

MIŁOŚĆ SCHOWANA W WALIZCE 

Poduszeczki na obrączki, srebrne tacki, pudełka… to wszystko już było. Podróżnicy swoje obrączki chowają do małej walizeczki, którą otworzą tuż przed włożeniem tego pięknego symbolu na swoje palce. Ten mały gadżet może później pełnić rolę szkatułki na biżuterię lub być po prostu jedną z wyjątkowych pamiątek.

KU ZADOWOLENIU PODRÓŻNICZYCH OCZU 

Walizki, szczególnie jeśli nieco postarzałe i nadszarpnięte zębem czasu, potrafią stworzyć niezwykle urokliwą i oryginalną dekorację. Zaaranżować je możemy na kilkanaście różnych sposobów. Oto kilka z nich.

KWIATY ROSNĄ W WALIZKACH 

Rośliny wychylające się z retro walizek to na pewno nieczęsty widok. A szkoda, bo motyw jest godny wykorzystania. Jeśli marzą wam się nieszablonowe dekoracje weselnych stołów, rozważcie opcję kwiatów w walizkach. Warunek jest taki, aby były odpowiednio małe, maksymalnie 40-centymetrowe. Wypełnijcie walizki gąbką florystyczną i stwórzcie w niej wyjątkowe kompozycje z ulubionych kwiatów. Możecie także skorzystać z usług profesjonalnych florystów. Nasza florystka na weselu z motywem podróży wykorzystała egzotyczne odmiany kwiatów, które miały nawiązywać do różnych zakątków świata.

WRZUĆ ŻYCZENIA DO WALIZKI 

Zamiast tradycyjnej księgi gości proponujemy ciekawsze rozwiązanie. Poproście swoich gości, aby karty z życzeniami wrzucili do specjalnie przygotowanej walizki. Możecie też przygotować specjalne kartki pocztowe, na których goście będą zostawiać swoje wpisy. A może Wasi goście też sporo podróżują? Wtedy poproście ich, aby życzenia ślubne wysłali wam na kartce pocztowej z miejsca, w którym będą w najbliższym czasie. Taka kolekcja kart ze wszystkich stron świata na pewno będzie ciekawsza niż plik typowo ślubnych i podobnych do siebie kartek, jakie zwykle dostaje się przy okazji ślubu.

BAGAŻ PODRĘCZNY 

Stare walizki są piękne same w sobie i czasem niewiele potrzebują, aby przykuć wzrok. Ustawcie je w grupach lub jedna na drugiej. Tworząc podróżniczą piramidę, mogą pełnić funkcję stolika dla waszej księgi gości lub po prostu być ozdobą dopełniającą ekspozycję z planem stołów.

SŁODKIE PODRÓŻE

Na weselu podróżników nawet tort może być tematyczny. Co powiecie na słodką walizkę, której wnętrze kryje czekoladowy biszkopt, krem mascarpone i soczyste maliny? Mniam! Profesjonalny cukiernik będzie w stanie wykonać dla was każdy tort, nawet jeśli ma on wyglądać jak prawdziwa walizka, która odbyła niejedną daleką podróż.

NICZYM NA LOTNISKU?

Mamy też ciekawą propozycję na winietki z nazwiskami gości! Na weselu prawdziwych podróżników nic nie może być przypadkowe i zwykłe, dlatego nawet tak drobny element jak winietki stołowe powinny być przemyślane i wykonane z pomysłem. Globtroterom dobrze znane są tagi podróżnicze, czyli plakietki, które przyczepiamy do walizek na wypadek zagubienia naszego bagażu. Zamiast standardowego tekstu z adresem, wpiszcie na nich nazwisko gościa, datę waszego ślubu i dopisek od siebie. Na naszym podróżniczym weselu gościom bardzo podobało się takie rozwiązanie i wszyscy zabrali swoje „winietki” na pamiątkę.

BAGAŻ Z NIESPODZIANKĄ

Na jednym z organizowanych przez nas wesel, goście zostali obdarowani ręcznie i misternie wykonanymi małymi walizeczkami, w których kryły się słodkości. Tę samą zasadę proponujemy wykorzystać na słodkim bufecie – wystarczy wyłożyć różnej wielkości walizki pergaminem lub ozdobnym papierem i oryginalne ekspozytury na desery gotowe! No i jeszcze te skojarzenia z dalekimi krajami. Wtedy nawet zwykły sernik smakuje inaczej! My ten patent wykorzystałyśmy podczas toskańskiego wesela – z niewielkich walizek pełnych włoskich przysmaków goście częstowali się chrupiącymi ciasteczkami amaretti i cantuccini.
Organizując wesele podróżnicze, gdzie motywem przewodnim będą walizki, pamiętajcie tylko, aby nie przesadzić. Wybierzcie rozwiązania, które najbardziej wam się podobają. Nie musicie stosować wszystkich propozycji, bo może się okazać, że efekt będzie odwrotny od zamierzonego, a wasi goście poczują przesyt stylistyki. Pamiętajcie, że motyw przewodni nie może przytłaczać, ale powinien być rozsądnie podkreślony. Mniej pieczołowicie dopracowanych elementów spełni ten warunek lepiej, niż duża ilość drobnych detali aranżacyjnych.

Tekst: Ewa Wardęga, Zdjęcia: Kraina Ślubów