Wesele w klimacie z rodem z Grecji


Pomysłów na motyw przewodni jest ogrom. Każde wesele powinno odzwierciedlać Wasz styl, duszę i charakter.

Śródziemnomorski klimat to romantyzm, oryginalność i prostota. A w prostocie tkwi piękno. Białe domki, słońce, ciepły powiew morskiej bryzy, pięknie udekorowane stoły, a w tle lazurowe morze. Brzmi magicznie, prawda?

A czy da się odtworzyć śródziemnomorski klimat w Polsce? Z pogodą może być różnie, ale z pewnością da się stworzyć klimat, który pozwoli nami choć na chwilę przenieść się do prawdziwej Grecji.

Biel, odcienie niebieskiego, złota oraz piasku przyniosą namyśl błękitne niebo, lazurowe spokojne morze i złote zachody słońca. Akcenty dekoracyjne podkreślą magię śródziemnomorskiego stylu.

Na zdjęciach pojawiają się złote sztućce, wyszukane zastawy. Przemyślane, tak aby odzwierciedlały bogatą historie wyjątkowej Grecji.

Zabawa z oświetleniem, światełkami to coś co doda ciepłej atmosfery i doda ciepłego powiewu na duszy. Oczywiście z elementów dekoracyjnych nie zabrakło również prawdziwych gałązek oliwnych. Można kombinować z oznaczeniami na stole, bawić się nazwami wysp greckiego morza.

Jeśli chodzi o atrakcje, proponuję wprowadzić charakterystyczne nuty greckiej muzyki . Wspólnie z gośćmi można zatańczyć największy niekwestionowany hit zorba. To taniec, który porwie duszę i zintegruje ludzi.

A z elementów zaskakujących  na przywitanie gości zamiast słodkiego kącika, można zaserwować na talerzu bezę, z grecką figą polaną złotą i pyszną polewą.

Na podziękowanie dla gości za przybycie dobrym pomysłem byłoby podarować amulet z oczkiem, który ma za zadanie chronić nas przed złym okiem, czyli urokiem, który mogą na nas rzucić osoby zazdrosne lub życzące nam źle.

Nastały trudne czasy, ale one miną.

Jeszcze nie raz będzie magicznie.

Tekst: Jagoda Mirczewska

 

 

Wedding Planner: Jagoda Mirczewska ”Jagodissimi – Wedding Planner www.jagodissimi.com

Fotograf: Joanna Pulak ”Serce w kadrze”

Florysta: „Iwona Curyło Łap chwile pracownia florystyczna”

Cukiernia: Anna Seręga ‘’’Słodki Stół”

Lokalizacja: ”Stary Dwór Poręba Żegoty’’