Wsi spokojna, wsi wesoła… czyli wesele z nutą rustykalną

Przyjęcia w takim klimacie to przede wszystkim hołd oddany naturze. Wszechobecna zieleń, dużo drewna i szkło (najlepiej z recyklingu). Do tego koronkowa suknia, casualowy garnitur, proste tkaniny i mamy romantyczny, niepowtarzalny nastrój.

Zdjęcie: Braedon-Photography

Daj drugie życie starym przedmiotom. Metalowa bania może na czas wesela stać się lodówką na piwo, a w drewnianych ramach po obrazach mogą wisieć poprzypinane na jutowym sznurku Wasze zdjęcia. Słoiki ozdobione koronką, stare wazony, świece, wiązki słomy na siedziska, palety i skrzynki po owocach – macie ogrom możliwości!

Rustykalny bukiet charakteryzuje się wieloma gatunkami kwiatów w kompozycji, łączeniem łąkowych roślin z trawami, zbożami i liśćmi. Najlepiej, jeśli nie ma regularnej formy i kształtu. Zamiast wstążek użyj juty, koronki lub rafii. Celowy nieład w ułożeniu kwiatów doda dziewczęcego charakteru Twojej stylizacji.

 

Lista roślin, które możesz wykorzystać, tworząc rustykalne kompozycje:

– eustoma
– goździk i goździk brodaty
– róża
– gipsówka
– śniedek 
– tawułka (zwana też bridal wreath – idealna do wianka Panny Młodej)
– kawa 
– kraspedia
– czosnek 
– mak
– mikołajek nadmorski
– oset ozdobny
– czarnuszka
– kuskus

– i wszystkie inne, które znajdziesz w babcinym ogrodzie oraz na polnej łące

Wianki Anki Anna Sasinowska

Rada WEDDING:

Wianek z kwiatów idealnie dopełni rustykalną stylizację Panny Młodej. W połączeniu z romantycznym upięciem bądź też rozpuszczonymi włosami – efekt WOW gwarantowany! Co zrobić, aby kwiaty w ozdobie mimo braku wody wyglądały świeżo? Delikatnie namocz wianek w małej ilości wody na dnie miski. Każda roślina powinna dostać trochę wilgoci. Następnie włóż wianek do reklamówki, a reklamówkę do lodówki! Żywotność kwiatów, nawet w upalny dzień lata, zostanie przedłużona o kilka godzin.

 

Rustykalna paleta kolorów to przede wszystkim pastele, ciepłe barwy ziemi i oczywiście zieleń, która została kolorem roku 2017 według Pantone.