Wystrój bardzo indywidualny: obraz ze zdjęcia w naszym mieszkaniu

Urządzanie swojego pierwszego mieszkania jest z pewnością jednym z najprzyjemniejszych doświadczeń. Dobieranie dekoracji, szukanie pasujących mebli i bibelotów, realizacja wszystkich pomysłów, jakie zgromadziliśmy w głowie przez lata – już na samą myśl o tym, poprawia nam się humor. Z pewnością każdy z nas ma swoją własną wizję idealnego wnętrza, ale jesteśmy przekonani, że w każdej z nich doskonale będą się prezentować efektowne obrazy ze zdjęcia.

Na to, czy w mieszkaniu czujemy się naprawdę jak u siebie, wpływa bardzo wiele czynników, jednak tym najistotniejszym są osobiste akcenty. Bez nich nawet najpiękniej urządzone wnętrze będzie wyglądać jak kartka z katalogu – wystrój będzie z pewnością stylowy i efektowny, ale zabraknie w nim rzeczy najważniejszej – duszy! Jednym z najprostszych  sposobów, aby nadać nowemu mieszkaniu ciepła i osobowości, jest udekorowanie go zdjęciami. Zamiast klasycznych fotografii oprawionych w ozdobne ramki proponujemy o wiele bardziej efektowne obrazy drukowane na płótnie. To rozwiązanie cieszy się bardzo duża popularnością. Najczęściej jednak sięgamy po gotowe wzory dostępne w sklepach internetowych ukazujące pejzaże, panoramy miast czy abstrakcyjne kompozycje, ponieważ nie wiemy, że istnieją o wiele ciekawsze możliwości. Sklep Myloview.pl daje nam nową, ciekawą opcję.

Fotoobraz na płótnie: dlaczego warto go mieć?

https://redro.pl/zeZdjecia.php

 

W dawnych czasach zrobienie sobie zdjęcia było nie lada wydarzeniem. Zakłady fotograficzne były rzadkością, a koszt takiej atrakcji niejednokrotnie przewyższał pensję zwykłego pracownika. Fotografia ukazująca całą rodzinę stawała się przez to jedną z najcenniejszych pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj, każdy ma aparat fotograficzny w telefonie, a dzięki nowoczesnym drukarkom zdjęcia możemy drukować samodzielnie w domowym zaciszu. Pomimo takich możliwości, paradoksalnie mało kto z nas rzeczywiście wywołuje dzisiaj zdjęcia. Zostawiamy je na dysku komputera nigdy więcej ich nie oglądając. Chcielibyśmy wrócić do tradycji wieszania rodzinnych fotografii, ale w nieco odmienionej wersji. Obraz ze zdjęcia jest doskonałym pomysłem. Dlaczego? Ponieważ łączy przeszłość z teraźniejszością.

Zanim popularności nabrała fotografia, portrety malowane były farbami na płótnie przez znanych i cenionych artystów. Właśnie takie dzieła możemy podziwiać w muzeach lub galeriach. Idąc z duchem czasu warto jednak sięgać po techniki typowe dla naszych czasów. Takie rozwiązania będą się o wiele lepiej prezentować w nowoczesnych aranżacjach. Zdjęcie wydrukowane na płótnie łączy w sobie najlepsze cechy czegoś nowego i czegoś staroświeckiego. Teraz pojawia się pytanie, jakie zdjęcie wybrać, by stworzyć unikalną dekorację naszego wnętrza.

Najpiękniejsze chwile utrwalone na płótnie

https://redro.pl/obrazy/

 

Obraz ze zdjęcia powinien być nie tylko dekoracją, ale także wartościową dla nas pamiątką, wspomnieniem wyjątkowej chwili, która sprawiła, że w danym momencie byliśmy najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi! Dla niektórych będzie to fotografia ze ślubu lub z zaręczyn, dla innych ze wspólnych, rodzinnych wakacji, a dla kogoś uroczy portret nowonarodzonego dziecka. Wybór konkretnego przedstawienia jest kwestią indywidualną. Warto wybrać zdjęcia o ponadczasowym charakterze, które będą nas cieszyć nieprzerwanie pomimo upływających miesięcy czy lat. Decydując się na wykonanie takiej dekoracji polecamy, by zamówić kilka obrazów i stworzyć z nich unikalny tryptyk. W tej roli świetnie będą się prezentować zdjęcia ukazujące kolejne etapy naszego związku – poznanie, zaręczyny i ślub, wakacje spędzone w różnych krajach lub kolejne lata życia naszej pociechy. Taka kompozycja będzie się perfekcyjnie prezentować zarówno w pokoju dziennym, jak i w sypialni – wszystko zależy od tego, co znajduje się na zdjęciach. Zabawne obrazy z urlopu sprawdzą się w salonie, natomiast ślubną pamiątkę, wzorem naszych dziadków i pradziadków, możemy umieścić nad małżeńskim łóżkiem. Bądźmy twórczy i kreatywni. Pamiętajmy, że to nasze mieszkanie i tylko od nas zależy, w jaki sposób je udekorujemy.

Fotoobraz – sposób, by poczuć się jak artysta

Zdjęcia z rodzinnych uroczystości czy portrety najbliższych to jednak nie jedyny sposób, by udekorować nasze wymarzone mieszkanie. W tej roli doskonale sprawdzą się także malownicze widoki, egzotyczne krajobrazy czy nastrojowe pejzaże uchwycone okiem naszego aparatu podczas wakacyjnych wojaży lub niedzielnych spacerów. Szukając plakatów, artystycznych fotografii czy właśnie obrazów, którymi moglibyśmy udekorować naszą przestrzeń, sięgamy zazwyczaj po gotowe wzory dostępne w sklepach internetowych. I choć ich szeroki wachlarz zachęca do zakupu, chcąc cieszyć się naprawdę unikalnym i jedynym w swoim rodzaju akcentem, powinniśmy zdecydować się na nasze własne, autorskie zdjęcie. Wówczas będziemy mieć pewność, że nikt inny nie zawiesi w swoim pokoju dokładnie takiej samej ozdoby. Co więcej, to także znakomity sposób, by pochwalić się swoimi fotograficznymi umiejętnościami i zobaczyć własne dzieło nie tylko na ekranie komputera.

Podaruj bliskim unikalny prezent

Do tej pory skupialiśmy się na obrazach ze zdjęcia, o których mówiliśmy z myślą o wykorzystaniu ich do udekorowania własnego mieszkania. Nie wspomnieliśmy ani słowem o tym, że tego rodzaju ozdoba może być naprawdę wspaniałym i wartościowym upominkiem dla bliskiej nam osoby! Urodziny czy imieniny, rocznica ślubu, chrzest dziecka czy zbliżające się wielkimi krokami Boże Narodzenie to doskonała okazja, by obdarować kogoś wyjątkowym prezentem od serca.

Fotoobrazy cieszą się coraz większym uznaniem i trudno się dziwić, bo to jeden z najciekawszych pomysłów na oryginalną aranżację każdego wnętrza. Dzięki takiemu akcentowi przestrzeń stanie się nie tylko przytulna, ale także niepowtarzalna, a my zyskamy wystrój, który będzie dokładnie odpowiadał naszym estetycznym upodobaniom.