Z miłości do morza


Zainspirowani nadmorskim klimatem, styliści marki home&you stworzyli kolekcję Calm Sea, która przywołuje ciepłe, wakacyjne wspomnienia i pozwala przenieść się nad polskie wybrzeże. Odkryjcie na nowo jego piękno! 
Niebieskie fale

Bałtyk jest jednym z najmłodszych i najsłodszych mórz na świecie. Jego barwa zmienia się w zależności od pory roku, pogody, głębokości i roślinności – przyjmując pełną gamę odcieni od niebieskiego, aż po zieleń. Pełnię tych barw można podziwiać tylko z lotu ptaka.

Śpiew ptaków

Brzeg morza to dla ptaków prawdziwy raj i to dosłownie! Rezerwat przyrody Ptasi Raj, znajdujący się na Wyspie Sobieszewskiej, to miejsce, gdzie można wyróżnić około 200 gatunków ptaków. Zobaczyć można tam m.in. rybitwy, żurawie i łabędzie.

Marynarski splot

Cumowy, szotowy, refowy… to tylko kilka znanych węzłów żeglarskich, ponieważ najbardziej obszerny podręcznik ich wiązania zawiera, aż 3 854 przykładów! Dla bezpiecznej żeglugi, na szczęście wystarczy znajomość około dwunastu.

Morskie latarnie

Światło, niezmiennie na przestrzeni wieków, wskazuje drogę wracającym do portu żeglarzom. Choć techniki nawigacji rozwinęły się, latarnie nadal odgrywają ważną rolę i stanowią walor turystyczny. Wzdłuż wybrzeża Bałtyku znajduje się ich, aż siedemnaście – najwyższa mierzy 65 metrów, a na jej szczyt prowadzi 308 krętych schodów.

Foto: materiały prasowe home&you